28 gru 2016

POŻEGNANIE SEKRETARZA SZKOŁY, PANI BARBARY PĘKALI

Wrzesień 2016 - początek roku szkolnego. Wciąż żywe wakacyjne wspomnienia, resztkami sił walczą  z natłokiem nowych obowiązków... plany lekcji, programy nauczania, podręczniki, kartkówki i zebrania.
W całym tym codziennym, szkolnym kieracie, mało komu przyszło do głowy, że właśnie w którymś z tych pracowitych dni, z naszego sekretariatu wyszedł uczeń, którego legitymacja okazała się niepowtarzalna i wyjątkowa. Wyjątkowa, bo ostatnia z "parafką" Pani Sekretarz - Pani Basi Pękali.
Dziś zapewne nikt z grybowskich uczniów nie wie, kto jest owym posiadaczem tej jednej, jedynej legitymacji.
Pewne jest to, że kolejnej już nie będzie.
Nie będzie ponieważ Pani Barbara Pękala, po czterdziestu latach pracy, w tym dwudziestu ośmiu w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.
W tym miejscu chciałoby się napisać wiele słów.... Górnolotnych i wyszukanych, takich najlepiej opisujących życzliwy uśmiech, niewyczerpane pokłady cierpliwości, fachową pomoc i "dobre słówko" dla każdego.
Lecz czasem nadchodzą chwile, gdy banalne i pospolite "tego się nie da ująć w słowa" właśnie najlepiej odda, to z czym pióro sobie nie poradzi.
I tak niech pozostanie w tym wypadku.
Pozwólmy, by dyskretnie uroniona łza sentymentu była największym i najszczerszym wyrazem podziękowania za lata spędzone w naszej szkole...

Dziękujemy Pani Basiu!

Galeria
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Tuż przed ostatnim dzwonkiem lekcyjnym w roku 2016, w Jedynce miały miejsce dwa bardzo ważne wydarzenia. O tym, które u wielu z nas wywołało łzy sentymentu napiszemy w naszym kolejnym poście. Tym razem chcieliśmy zaprezentować Wam galerię z finału "Konkursu Na Najpiękniejsze Ozdoby Bożonarodzeniowe". Wydarzenie zorganizowane przez Radę Rodziców, przy współpracy z dyrekcją i nauczycielami szkoły przykuło uwagę wielu miłośników świątecznej sztuki tworzenia odręcznych ozdób. Niezmiernie nam miło, że tak wielu z was aktywnie przyłączyło się do akcji, nie tylko wzbogacając Jedynkę o wspaniałą dekorację, ale także przyczyniając się do aktywnego zbierania funduszy na rzecz szkoły. Cały dochód bowiem zostanie przeznaczony na najważniejsze potrzeby naszej placówki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy organizatorom za poświęcenie swojego cennego czasu na to, aby wszystko przebiegało jak najlepiej. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy zdecydowali się na zakup bożonarodzeniowych ozdób, pamiętając w ten sposób o potrzebach Jedynki. Na zakończenie oczywiście gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu z  życzeniami dalszych sukcesów.

Tutaj zapraszamy do galerii
Foto: Anna Maślak, Michał Moskalewicz
Tekst: Michał Moskalewicz