1 cze 2016

DZIEŃ DZIECKA W JEDYNCE...

Gdyby przeprowadzić wśród uczniów Jedynki ankietę i zadać w niej tylko jedno, jedyne pytanie: który dzień ze szkolnego kalendarza jest najradośniejszym, najciekawszym, przynoszącym najwięcej wrażeń, uśmiechu i radości?
Jak sądzicie, jakie padałyby odpowiedzi? Wizyta Świętego Mikołaja, Dzień Pluszowego Misia, zakończenie wakacji... Zapewne wszystkie z nich znalazłyby swoje miejsce w ankietowych rubryczkach, lecz z powodzeniem możemy powiedzieć, że 1 czerwca - Światowy Dzień Dziecka powtarzałby się nader często.
I wolne od tradycyjnych zajęć lekcyjnych nie jest tu jedynym powodem. Tego dnia na nasze pociechy czekało bowiem mnóstwo atrakcji. Kurs pierwszej pomocy, spektakl teatralny, przegląd uczniowskiej twórczości poetyckiej, gry i zabawy, malowanie twarzy oraz cała góra słodkości. Drugi rok z rzędu, na Szkolnej 1 stanęła także wspinaczkowa ścianka Krynickiej Grupy GOPR. Jak zwykle, nie zabrakło taterników amatorów, którzy postanowili zmierzyć się z wysokością.
Dziękujemy naszej szkolnej pedagog, Pani Ewie Mordarskiej za przygotowanie dzisiejszych atrakcji. Podziękowania składamy również wszystkim pozostałym, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do organizacji tego jakże miłego i wdzięcznego święta. Dzięki temu, przyozdobione fantazyjnymi malowidłami twarze dzieci, promieniały prawdziwym szczęściem i radością.
W galerii przedstawiamy pierwszą część zdjęć z obchodów Dnia Dziecka. Będziemy ją jednak sukcesywnie poszerzać, więc zachęcamy żebyście pozostali z nami.

Foto: Anna Maślak
Barbara Żwirecka - Krok
Michał Moskalewicz
Tekst: Michał Moskalewicz