8 lis 2016

TEATR EDUKACJI I PROFILAKTYKI "MASKA"

W miniony piątek, a więc raptem jeden dzień po ślubowaniu pierwszoklasistów, na naszych najmłodszych czekały kolejne atrakcje - w sam raz coś na rozpoczęcie weekendu po długim, pełnym wrażeń tygodniu.
Tego dnia wszyscy uczniowie z klas 0 - 3 mieli okazję oglądnąć autorski spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Przedstawienie zatytułowane "Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce" było darmową lekcją dla dzieci, w trakcie trwania której poruszone zostały zagadnienia zdrowego stylu życia, prawidłowych nawyków żywieniowych i zbawiennego wpływu aktywności sportowej na nasz organizm. Słowem... 45 minut tego, co przyjemne i pożyteczne podane w ciekawej, teatralnej konwencji.
Dziękujemy naszej pedagog - Pani Ewie Mordarskiej za zorganizowanie całego przedsięwzięcia - kolejnej inicjatywy pokazującej, że nauka w Jedynce ma wiele twarzy!

Foto: Barbara Pękala
Tekst: Michał Moskalewicz

KOLEJNY DZIEŃ PRZY SZKOLNEJ 1

Dzień Nauczyciela, jubileusz, ślubowanie... kolejne uroczystości już za nami, lecz to nie sprawia, że w Jedynce przyszedł czas na odpoczynek. Wręcz przeciwnie... Ledwo scenę opuścili pierwszaki ,a ich miejsce już zajęły kolejne klasy. Wszystko za sprawą gorączkowych przygotowań do akademii z okazji 11 listopada...
Dziś uchylamy przed wami rąbka tajemnicy. Na kilku zdjęciach możecie podglądnąć jak wygląda dekoracja i jak przebiegają próby... Zapraszamy tutaj

Foto i tekst: Michał Moskalewicz