21 kwi 2017

PRZEZ PARKI NARODOWE DO... JEDYNKI

Już piąty raz uczniowie z gminnych szkół podstawowych przystąpili do zmagań w ramach konkursu przyrodniczego, który rokrocznie odbywa się w naszej szkole. Całe przedsięwzięcie organizowane przez Panie: Annę Romanek oraz Alinę Polańską tym razem pod lupę wzięło nasze rodzime parki narodowe.
Reprezentanci ośmiu szkół w zespołach trzyosobowych prezentowali swoją wiedzę na temat parków narodowych Polski Południowej. 
Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i tym razem, całą akcję aktywnie wsparł krynicki oddział GOPRu.
Nasz nauczyciel wychowania fizycznego, a zarazem ratownik górski - Pan Mateusz Gołyźniak, wraz z Panem Łukaszem Smetaną poprowadzili ciekawą prelekcję na temat bezpiecznego wędrowania po górskich szlakach. Jak to często bywa w trakcie takich spotkań, nie zabrakło ciekawych opowieści i anegdot, których głównymi bohaterami jesteśmy najczęściej my sami - zabłąkani turyści, w letnich klapkach na stopach i z głowami rządnymi wrażeń.
Tym razem jednak nasze spotkanie z ratownikami przebiegało nie na zaśnieżonych, krynickich szlakach, lecz w całkowicie bezpiecznych murach Jedynki...
W czasie trwania spotkania z GOPREM, nie próżnowali nauczyciele i opiekunowie drużyn, którzy z zapałem zasiedli do oceny prac pisemnych.
Wyniki konkursu przedstawiamy poniżej.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
Podziękowania składamy wszystkim, którzy dopomogli w organizacji konkursu a także fundatorom nagród: Burmistrzowi Grybowa, Panu Pawłowi Fydzie, Radzie Rodziców oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grybowie.
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce S.P. Florynka - opiekun: Pani Anna Witek (148 pkt)
II miejsce S.P. Ptaszkowa - opiekun: Pani Beata Czartoryska - Łaś (143 pkt)
III miejsce S. P. Biała Niżna - opiekun: Pan Zbigniew Bogusz (138 pkt)
 Klasyfikacja indywidualna
I miejsce  - Kaniuk Jan S.P. Florynka 51 pkt
II miejsce - Migacz Dominik S.P. Polna 48 pkt
III miejsce - Maksymilian Hala S. P. Biała Niżna 46 pkt + 10 pkt w dogrywce

Galeria