11 sty 2017

JASEŁKOWE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W JEDYNCE

Zgodnie z obietnicą zawartą w poprzednim poście, zamieszczamy dziś obszerną galerię z jasełek, które siostra Daniela - główny reżyser wystawiła wczoraj. W tym roku szkolnym cała uroczystość odbyła się wyjątkowo nie przed, a po bożonarodzeniowej przerwie. O zimowej infekcji, która zmogła siostrę Danielę pisaliśmy nieco wcześniej. Natomiast dziś już wiemy, że zgodnie ze znanym powiedzeniem; nie ma tego złego....
Przełożenie "świątecznego spektaklu" na styczeń ostatecznie sprawiło, iż pierwszy raz od kilku dobrych lat grybowskim jasełkom nareszcie towarzyszyła prawdziwie zimowa aura.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii, w której będziecie mogli przekonać się, jak pod hasłem "Błogosławieni Miłosierni" , grybowska młodzież nieszablonowo zaprezentowała wydarzenia z betlejemskiej stajenki, sprzed ponad 2000 lat.
Za sprawą ciekawego pomysłu siostry na kilkadziesiąt minut szkolna scena Jedynki zamieniła się w grybowskie - Światowe Dni Młodzieży, a z głośników - obok tradycyjnych kolęd i pastorałek - jeszcze raz popłynęły dźwięki niezapomnianych ""Błogosławionych Miłosiernych"
Bardzo gorąco dziękujemy siostrze Danieli, która mimo piętrzących się trudności, kolejny raz zaserwowała nam teatr na najwyższym poziomie. Dziękujemy również pozostałym organizatorom: Pani Kornelii Lichoń, Panu Mateuszowi Gołyźniakowi oraz księdzu Damianowi i księdzu Januszowi.
Oczywiście nie zapominamy o naszych młodych adeptach sztuki aktorskiej, którzy na szkolnej scenie musieli spędzić mnóstwo godzin, za nim ostatecznie pochwalili się swoim kunsztem. Im również gorąco dziękujemy.
Dodatkowo podziękowania za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia dla:
- taniec i choreografia: Małgorzata Gruca 
- dekoracje: Anna Romanek, Anna Maślak, Karina Budzyk, Edyta Kowacz, Arleta Matuła, Małgorzata Święs, Małgorzata Kogut, Barbara Żwirecka - Krok, Patrycja Romanek
- wypożyczenie sprzętu audio: Państwo Filipowicz
Galeria

Foto: Tomasz Mitoraj, Michał Moskalewicz
Tekst: Michał Moskalewicz