3 mar 2016

MŁODZI KREATORZY MODYDawno, dawno temu, gdy mury Jedynki miały zaledwie trzynaście lat, a więc w 1979 roku, pewien brytyjski zespół muzyczny –o nazwie Pink Floyd - nieco lepiej znany starszym czytelnikom naszego bloga, napisał piosenkę. Piosenkę o tym, jak nieprzyjazna, wroga i przytłaczająca jest szkoła dla uczniów. Utwór odniósł międzynarodowy sukces i po dziś dzień, stacje radiowe chętnie go przypominają.

Ale dlaczego o tym piszemy? Co Pink Floyd ma wspólnego z naszą grybowską społecznością?

Niewątpliwie hit brytyjskich muzyków rzeczywiście jest ucztą dla ucha, lecz w odniesieniu do naszej szkoły, możemy śmiało powiedzieć, że… całkowicie mija się z prawdą!!!

Każde kolejne wydarzenie, następny konkurs, akademia, czy nawet zwykła lekcja dowodzą tego, że u nas zawsze „coś ” się dzieje. Żaden dzień nie jest taki sam i przynosi nowe atrakcje, wyzwania i wrażenia. Dowodów na to jest sporo, a konkretnie dwadzieścia siedem. Tyle bowiem w obecnym roku szkolnym umieściliśmy postów informujących o tym, co w trawie piszczy przy Szkolnej 1.

Były więc andrzejkowe wróżby, wizyta zerówkowiczów w lokalnej stadninie, lekcje ratownictwa medycznego, mikołajki, zabawy karnawałowe i wiele, wiele innych.

27 lutego pisaliśmy o nieziemskiej lekcji w klasach zerowych, a dzisiaj udostępniamy następną galerię. Sami zobaczcie, jak uczniowie klasy 0c, pod czujnym okiem Pani wychowawczyni Barbary Żwireckiej – Krok rozwijali twórcze myślenie i przelewali jej na papier. Dokładniej mówiąc – przeklejali, bo tak wyglądała ich „zabawa” w kreatorów mody.

Zobaczcie i oceńcie sami, czy zajęcia w Jedynce są nudne.


Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz