17 sty 2017

UMIESZ POWIEDZIEĆ NIE... NARKOTYKOM

Przedstawienia jasełkowe, wspólne kolędowanie, życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka, a ostatnio także wyprawa na łyżwy. Tak w skrócie możemy opisać mijające ostatnio dni przy ulicy Szkolnej 1. Tą intensywną zimowo – świąteczną działalność przerwali w poniedziałek… policjanci.
Ale bez obaw. Cel wizyty stróżów prawa, chociaż bardzo poważny, to jednak nie miał na celu kogokolwiek przestraszyć. Jak zazwyczaj to bywa, tak i tym razem głównym punktem programu było przeprowadzenie z uczniami pogadanki. Organizator spotkania, Pani Anna Maślak jako główny temat rozmowy wybrała zagrożenia związane z używkami i narkotykami. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Celem tej prowadzonej od 2002 roku akcji jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży postaw prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków i stosowania przemocy.
Spotkanie poprowadzili sądeccy mundurowi: młodszy aspirant, Łukasz Gołyźniak wraz z pracownikiem operacyjnym, którego tożsamości, ze względu na charakter wykonywanych obowiązków służbowych, nie możemy upubliczniać.
Zaproszeni goście, chętnie i w profesjonalny sposób podzielili się z grybowską młodzieżą swym cennym doświadczeniem, dotyczącym zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków.
Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz mieli okazję wziąć udział w nieszablonowej lekcji, która na pewno pozostanie im w pamięci.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii, gdzie można podejrzeć lekcję z „mundurowymi nauczycielami” w rolach głównych.
Dziękujemy serdecznie organizatorowi spotkania, Pani Annie Maślak oraz oczywiście naszym gościom za ciekawą i absorbującą pogadankę.

Galeria

Foto: Anna Maślak, Mateusz Gołyźniak

Tekst: Michał Moskalewicz

WOLONTARIUSZE Z JEDYNKI GRAJĄ W ORKIESTRZE OWSIAKA

 Jak co roku Finał WOŚP Grybowie  zabrzmiał kolorem, wyobraźnią, pięknymi słowami i ludźmi, którzy w ten zimowy dzień z uśmiechem na twarzy byli razem. Dla naszej szkoły to już 18 lat orkiestrowego grania.
W tę piękną akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Wraz z nimi i innymi wolontariuszami zagrali WSZYSCY GRYBOWIANIE wrzucając do wszystkich puszek bilon i banknoty o łącznej wartości 14117.01zł.
Jak powiedział Jurek Owsiak „Daliście moc, która spowodowała, że 25. Finał WOŚP zabrzmiał jak bitwa pod Grunwaldem. Zabrzmiał niezwykłą pieśnią radości, której my wszyscy Polacy tak bardzo potrzebujemy”.
Uczniowie za orkiestrowe granie na pamiątkę otrzymali plecaczki i ozdobne smycze na klucze. Najważniejsze jednak jest to, że WOŚP to siła wspólnego działania. Jedna złotówka to niewiele, ale zebrane razem w szczytnym celu to potęga. To siła, która łączy, uczy, bawi, działa - i niech działa do końca świata i jeden dzień dłużej.
Tekst i foto: Anna Maślak