27 kwi 2016

SUKCESY MŁODYCH MATEMATYKÓW Z JEDYNKI!

Na łamach naszego bloga, informowaliśmy już Was Drodzy Czytelnicy o sukcesach, jakie nasi uczniowie odnosili w różnorakich konkursach. Od historycznych  i literackich, przez plastyczne, aż po językowe, czy interdyscyplinarne.
Dziś z kolei mamy niekłamaną przyjemność napisać kilka słów o "trójce" z Jedynki, która śmiało udowadnia, że królowa nauk - matematyka, nie jest taka straszna.
W miniony wtorek Gabrysia Główczyk z klasy 6c, Kamil Brattig z 6a oraz Igor Święs z 5b podjęli rywalizację w trzynastej edycji międzyszkolnego konkursu "Zagadki Logiczne", zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Krużlowej Wyżnej.
Skomplikowane równania, zawiłe twierdzenia i podstępne łamigłówki. To wszystko okazało się niestraszne dla młodych, grybowskich talentów. Dosłownie jak burza szli przez kolejne zadania, a wynik jaki osiągnęli, mówi wszystko! Całkowicie zdeklasowali konkurencję, gromadząc na swoim koncie aż 117 punktów. Na podium stanęli razem z uczniami z Białej Niżnej (90 pkt) oraz z zespołem reprezentującym Szkołę Podstawową w Starej Wsi (89 pkt). Warto wspomnieć, iż rywalizacja tego roku stała na naprawdę wysokim poziomie, a to za sprawą aż trzynastu szkół, które zgłosiły swych uczniów do udziału w konkursie.
Nie tylko klasyfikacja drużynowa, ale również indywidualna udowodniła, że uczniowie z ulicy Szkolnej 1 nie mają sobie równych w matematycznych potyczkach i logicznych łamigłówkach. Na najwyższym stopniu podium stanął bowiem Igor Święs, a jego kolega z drużyny - Kamil Brattig uplasował się na trzeciej pozycji.
Dzięki poczynaniom naszej dzielnej trójce matematyków, grybowska Jedynka otrzymała tytuł "Szkoły, która uczy myśleć".
Na zakończenie serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom.

Tekst: Michał Moskalewicz
Foto: SP Krużlowa Wyżna

STOWARZYSZENIE "NAJMŁODSZYCH" POETÓW - CZYLI ZERÓWKOWICZE RECYTUJĄ WIERSZE

18 kwietnia chętni uczniowie z klas zero mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności sceniczne. Tym razem nie chodziło jednak o popisy wokalno - aktorskie, czy taneczne, lecz o kunszt recytatorski.
Wszystko za sprawą pierwszych przesłuchań do Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Wandy Chotomskiej pod hasłem "Poetycki Kram Rozmaitości".
Sceniczna trema i obawy aby szlifowane do perfekcji wersety nie umknęły gdzieś z pamięci,  nie były w stanie sparaliżować zerówkowiczów. Dzielnie walcząc z wszelkimi przeciwnościami przedstawiali kolejne dzieła "Pisarki wszystkich dzieci".
Wysiłki dzieci zostały docenione przez jury, któremu przewodniczyła Dyrektor Szkoły, Pani Barbara Tarasek. Jednogłośnie uznano, że wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do kolejnego etapu.
Dzieciakom gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do dalszych występów.
Wszyscy będziemy trzymać kciuki za naszych poetów, a tym czasem zapraszamy do galerii, gdzie możecie zobaczyć, jak przebiegał pierwszy etap konkursu.


Foto: Barbara - Żwirecka Krok
Tekst: Michał Moskalewicz