17 maj 2016

CZAROWNICE, PUSTELNIE ORAZ PIRAMIDY... CZYLI ATRAKCJE SKAMIENIAŁEGO MIASTA

Czy możliwe jest bez obaw stanąć oko w oko z upiorną czarownicą, by chwilę potem przechadzać się wśród piramid, a następnie zdobyć jeszcze Grunwald? Jeżeli ktoś jest przekonany, że to wszystko zakrawa na scenariusz kolejnej części przygód Harrego Pottera, to z miejsca wyprowadzamy z błędu. Wystarczy bowiem udać się do pobliskich Ciężkowic, aby to o czym wspominamy stało się rzeczywistością.
Takie oto atrakcje czekały 7 maja na członków koła PTTK nr 2 w Grybowie. Tego właśnie dnia, grupa uczniów z Jedynki, wraz z gimnazjalistami miała okazję wędrować szlakami Skamieniałego Miasta. Malownicza wycieczka była doskonałym pretekstem do zaznajomienia grybowskich miłośników turystyki z rozlicznymi legendami, w jakie na przestrzeni dziejów obrosły ciężkowickie skałki. Nasza młodzież w ten sposób dowiedziała się, że Czarownica nie musi być straszna, Grunwald daleko, i  że niekoniecznie trzeba udać się do Egiptu by mieć zdjęcie z Piramidami w tle.
Po zasmakowaniu przygód z pogranicza Harrego Pottera i Indiany Jonesa, na wycieczkowiczów czekały dalsze atrakcje. W planie na ten dzień była bowiem jeszcze wizyta w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Tam, z kolei uczniowie zapoznali się m.in. z imponującą kolekcją owadów, liczącą ponad pół tysiąca okazów, czy ekspozycją 200 gatunków ptaków. Na amatorów różnorakich selfie, z cierpliwością oczekiwał okazały dermoplast niedźwiedzia brunatnego i innych "milusińskich" futrzaków. Ponadto zwiedzający przechadzali się po interaktywnej podłodze, podziwiali cyfrową fotogalerię i uczestniczyli w pokazie multimedialnym. Nie sposób tu wymienić wszystkich atrakcji, jakie mogli zakosztować tego dnia członkowie PTTK.
Zwieńczeniem całego wyjazdu było oczywiście wspólne biesiadowanie przy grillu. Jak bawili się uczestnicy wyjazdu możecie sprawdzić sami w obszernej galerii.

Foto: PTTK
Tekst: Michał Moskalewicz