25 maj 2016

POMOC DLA DAMIANA

Jak już informowaliśmy Was, pierwszy, spontaniczny etap pomocy na rzecz chorego Damiana zakończył się ogromnym sukcesem. Udało się zgromadzić 6.500 złotych.  Jednak całkowite koszty leczenia wyniosą 100 000 zł. Od Was samych wiemy, że nadal pragniecie wspomagać naszego ucznia. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, iż teraz wszyscy możemy tego dokonać poprzez FUNDACJĘ POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM W STRÓŻACH.
Poniżej podajemy wszelkie potrzebne dane:82 12 40 1558 1111 0000 0847 0410
Bank PKO SA Oddział w Nowym Sączu
z dopiskiem "DLA DAMIANA"

PODSUMOWANIE WYNIKÓW ZBIÓRKI NA POMOC DLA DAMIANA

W dniu dzisiejszym, tj. 25 maja zakończyliśmy dwudniową zbiórkę pieniężną na rzecz ucznia naszej szkoły - Damiana, który wkrótce przejdzie dwa zabiegi kardiologiczne.
Niezmiernie miło nam poinformować, iż dzięki Wam zebraliśmy kwotę sześciu tysięcy stu pięćdziesięciu złotych - 6500 pln!
Bardzo, ale to bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odruchem serca postanowili wspomóc chorego Damiana. Wasza pomoc, chociaż przybrała konkretny wymiar, to tak naprawdę jest nieoceniona, jest bezcenna.

Dziękujemy serdecznie!

POETYCKI KRAM ROZMAITOŚCI - C.D.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim wierszy Wandy Chotomskiej, jaki odbył się w Piwnicznej - Zdrój.
Konkurs skierowany był do dzieci 5 - 6 letnich z terenu powiatu nowosądeckiego. Uczestnicy mogli przygotować dowolnie wybrane wiersze poetki. Recytatorska prezentacja utworu mogła być wzbogacona o środki teatralne; gest, ruch, elementy scenograficzne.
Konkurs odbył się w trzech etapach:
Pierwszy etap (o którym pisaliśmy na naszym blogu - przyp. red) - eliminacje w oddziałach zerowych odbyły się 18 kwietnia przed komisją z naszej szkoły: Dyrektor Szkoły, Pani Barbara Tarasek, Pani Małgorzata Janusz oraz Pani Małgorzata Kogut.
Etap drugi - eliminacje miejsko - gminne przed komisją w Urzędzie Miasta w Grybowie - 11 maja.
Etap trzeci - odbył się w Piwnicznej - Zdrój, 18 maja. Był to już konkurs, na który pojechały cztery dziewczynki z klas zerowych. Przygotowały one wiersze:
1. "Placek" Oliwia Zasowska, klasa 0b
2. "Łyżka" Nadia Gruca, klasa 0c
3."Co słychać?" Maja Jasińska, klasa 0c
4. "Motyl" Zuzanna Święs, klasa 0c
Wielkim sukcesem dla naszej szkoły było zajęcie pierwszego miejsca przez Oliwię Zasowską, któa swoją dykcją, sposobem mówienia, ogólnym wyrazem artystycznym urzekła jurorów i widownię.
W komisji konkursowej zasiadały:
Maria Sasin - Dyrektor Biblioteki Powiatowej w Starym Sączu
Stanisława Witowska - poetka
Paulina Fabiś - Rychel
Monika Dziedzina
Natomiast Maja Jasińska i Zuzanna Święs zostały wyróżnione, co również było wielkim sukcesem przy tak dużej konkurencji.
Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni emocji i wrażeń z nagrodami i dyplomami.

Arleta Matuła