13 gru 2016

GWIAZDY TAŃCZĄ NA LODZIE

Chociaż śniegu nadal jest jak na lekarstwo, to jednak są tacy amatorzy białego szaleństwa, którym w zupełności wystarczy sam słupek rtęci opadający poniżej zera... Takie warunki bowiem są idealne dla miłośników łyżwiarstwa. W minioną sobotę, przy Szkolnej 1 zebrało się ich aż sześćdziesięciu. Tak licznie zgromadzona grupa, pod czujnym okiem Pani Małgosi Janusz, Grażyny Madoń, Małgorzaty Grucy oraz Pana Tomasza Mitoraja udała się na nowo otwarte lodowisko w niedalekiej Białej Niżnej. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji wejść na lód najnowszego sportowego obiektu w grybowskiej gminie, to szczerze Was do tego zachęcamy. Tymczasem możecie oczywiście podglądnąć w galerii, jak tańczyły "Gwiazdy Jedynki" na lodzie... ;-)

Galeria

Foto: Tomasz Mitoraj
Tekst: Michał Moskalewicz

WIELKA GÓRA GROSZA W JEDYNCE

W naszej szkole odbyła się akcja Góra Grosza w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 r. Zbiórce monet towarzyszyły imprezy przeprowadzone na terenie szkoły. Utworzyliśmy komitet organizacyjny, którym był Samorząd Uczniowski, a opiekunem Pani Ewa Mordarska.
Z przyłączenia się do akcji chcieliśmy uświadomić uczniom, że oddając chociażby jedne grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Łącznie zebraliśmy 30 kilogramów monet o kwocie 473 złotych!!!
Na szczególną pochwałę zasługują klasy, które zebrały największą ilość monet. Są to:
2b - 9,8 kg
3a - 25 kg
2a - 1,5 kg
GRATULUJEMY!!!

Tekst: Ewa Mordarska
Foto: Tomasz Mitoraj