9 maj 2016

W DZIEWIĘĆDZIESIĄT MINUT DOOKOŁA ŚWIATA... CZYLI TRZASK.PL W JEDYNCE

Praktycznie nie ma tygodnia, byśmy nie informowali Was, Drodzy Czytelnicy o kolejnych uroczystościach, konkursach, czy akademiach odbywających się przy ulicy Szkolnej 1. Tak się jakoś złożyło, że znaczna część przedsięwzięć, w jakich ostatnio mają okazję uczestniczyć uczniowie Jedynki, jest wyraźnie spod szyldu przyrodniczo- geograficznego.
Zaczęliśmy od muzycznych wojaży żółtą łodzią podwodną, po których z kolei przyszła pora na wędrówki polskimi górami. W między czasie, uczniowie zerówek oprowadzali nas po okolicznych łąkach szukając oznak wiosny i pierwszych, ciepłych dni. Oczywiście to tylko kilka z licznych inicjatyw, dzięki którym  nasza  kazimierzowska podstawówka tętni życiem.
Dziewiąty maja był kolejnym dniem, jaki śmiało możemy dorzucić do naszej długiej listy barwnych atrakcji, umilających ostatnie dni nauki w bieżącym roku szkolnym. Wszystko za sprawą arcyciekawego "Spotkania z Podróżnikiem". Dzięki nauczycielce przyrody, Pani Annie Romanek owe "spotkania" stały się już tradycją przy Szkolnej 1.
Jak co roku, tak i tym razem dzieci z wielką ochotą wysłuchały opowieści globtrotera z grupy Trzask.pl.
Tematem przewodnim tej niecodziennej, dziewięćdziesięciominutowej lekcji były przygody z gorącej i egzotycznej Brazylii.
Dzięki bajecznie pięknej i niezwykle bogatej galerii, uczniowie mieli okazję przespacerować się po rozległych, piaszczystych wydmach,  przelecieć się nad zapierającymi dech w piersiach wodospadami Iguazu, czy zwiedzić drugą pod względem wielkości na świecie elektrownie wodną Itaipu. Wspominamy tu raptem kilka z prezentowanych atrakcji "kraju kawy i gorących, latynoskich rytmów". Całości dopełnił, oczywiście jak zwykle, profesjonalny i jakże wciągający komentarz podróżnika. Półtoragodzinna lekcja skutecznie umiliła dzieciom poniedziałkowe przedpołudnie i wszyscy zgodnie oznajmili, że już z niecierpliwością oczekują następnego spotkania z wojażerami Trzask.pl
W galerii prezentujemy kilka fotografii z poniedziałkowego spotkania.

Tekst i foto: Michał Moskalewicz

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek, 29 kwietnia w Jedynce odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Uroczystość przygotowały Pani Barbara Kala oraz pani Barbara Pękala. W naszej galerii, dzięki uprzejmości rodziców dzieci występujących, przedstawiamy zdjęcia z tego wydarzenia.
Dziękujemy organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania piątkowych występów.