15 sty 2016

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE 0C

Walczący ze złem Spiderman, budzący strach Lord Vader, a także piraci w towarzystwie Zorro, Batmana i urokliwych księżniczek. Nie... to nie kolejna hollywoodzka superprodukcja skupiająca największe gwiazdy światowego kina. Tym razem, to zabawa karnawałowa w klasie 0c.
W ten właśnie oto sposób, najmłodsi uczniowie Jedynki mogą śmiało powiedzieć, że za sprawą środowej zabawy, ostatni tydzień przed rozpoczęciem ferii był bardzo udany. Na koniec pozostaje nam życzyć aby te szampańskie nastroje pozostały z Wami przez cały okres przerwy zimowej, a nawet i dłużej.
W imieniu wychowawczyni, Pani Barbary składamy gorące podziękowania rodzicom za wielkie zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu  niezapomnianej zabawy dla naszych zerówkowiczów...
Dziękujemy :-)

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

ZAGINIONE W AKCJI, CZ. III - OWSIAKOWE SERDUSZKA

Już dwudziesty czwarty raz mieliśmy okazję słuchać Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchać i oczywiście grać razem z nimi. W tym roku, z ramienia Jedynki w dyrygowanie Serduszkową Orkiestrą włączyły się:  Pani Ewa Mordarska, Pani Anita Maślak oraz Pani Grażyna Orlewicz.
Pani pedagog, do pomocy z Uczniowskim Samorządem zebrała do puszek 187 zł i 42 grosze. Z kolei na grybowskich ulicach, podstawówkę z ulicy Szkolnej reprezentowała Pani Anita, gromadząc ostatecznie w puszcze 3196 zł oraz Pani Grażyna z kwotą ponad tysiąca złotych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w WOŚP, a także, a może przede wszystkim Wam - dobroczyńcom, którzy wspieracie akcje Jurka Owsiaka. Dziękujemy!!!!

Foto: Anita Maślak 
Tekst: Michał Moskalewicz

ZAGINIONE W AKCJI, CZ. II - WIGILIA KAROLINY

Ostatnie dni przed bożonarodzeniową przerwą, to czas gdy atmosfera w Jedynce zawsze jest iście świąteczna. Nawet brak białego puchu za oknami nie jest w stanie tego popsuć. Wszyscy z niecierpliwością, jak co roku oczekują oczekują przedstawienia Jasełek, które zawsze stoją na najwyższym, mistrzowskim poziomie. W tym roku szkolnym, głównym reżyserem była siostra Daniela.
Tegoroczna interpretacja sztuki przedstawiającej narodziny Jezusa zatytułowana była "Wigilia Karoliny". Tak samo jak w poprzednich latach, tak i teraz przedstawienie okazało się urzekające w każdym calu. Był to efekt ciężkiej pracy siostry Danieli oraz wszystkich osób, które siostrze dopomogły.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy siostrze, występującym uczniom oraz wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do tegorocznych Jasełek.

Zapraszamy także na fotorelację z wystawieni Wigilii Karoliny na deskach sceny grybowskiego kina.

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

ZAGINIONE W AKCJI, CZ. I - ŚWIĘTY MIKOŁAJ W 1a

W zaległościach wracamy niemal do samego początku grudnia. Wtedy to, jak zwykle, w murach Jedynki pojawił się Święty Mikołaj. Oczywiście odwiedził wszystkie dzieci... i nie tylko, ale dziś prezentujemy, jak przebiegało Jego spotkanie z uczniakami klasy 1a... Tutaj zapraszamy do galerii.

Foto: Anita Maślak

FERIE, CZYLI CZAS NA ZALEGŁOŚCI

Ostatni piątkowy dzwonek za nami. Chciałoby się powiedzieć, że  wreszcie nadszedł czas by zamienić tornistry na sanki, szkolne trampki na narciarskie buty, a zajęcia w-f na zimowe szaleństwa w białym puchu... Niestety, aura bardziej jesienna, w najlepszym wypadku wczesnowiosenna. W takich warunkach ciężko o lepienie bałwana w przydomowym ogródku lub o rozgrywki hokejowe na osiedlowej uliczce. To jednak nie zmienia faktu, że wszystkim życzymy odpoczynku od nauki, wczesnego wstawania i codziennego odrabiania lekcji. Bawcie się dobrze. Wypoczywajcie i do zobaczenia po feriach!
My w tym czasie bierzemy się do odrabiania zaległości. Sukcesywnie spodziewajcie się galerii z tego wszystkiego, w czym uczestniczyła społeczność Jedynki w ostatnim miesiącu.