18 mar 2016

OCZAROWANI ZERÓWKOWICZE

Kolejny dzień nauki, następne lekcje, od dzwonka, do dzwonka. Zwykły dzień z życia Jedynki? Nic podobnego! Już nie jeden raz pisaliśmy, o tym, że w naszej szkole każdy dzień przynosi ze sobą coś nowego, ekscytującego, coś co sprawia, że przy Szkolnej 1 chce się być i chce się uczyć.
Czwartkowe przedpołudnie było doskonałym tego przykładem. Wszystko za sprawą magika, który dosłownie i w przenośni oczarował naszą najmłodszą publiczność. Dzieciaki z zapartym tchem obserwowali niezliczone sztuczki i triki w wykonaniu iluzjonisty. Jak przebiegało show, możecie oczywiście zobaczyć w naszej galerii. Zapraszamy :-)

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

PISANKI, KRASZANKI, SKARBY WIELKANOCNE...W KLASIE 1A

Wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy wiosny. Z coraz większą niecierpliwością wyczekujemy prawdziwie ciepłych dni, zieleniących się drzew i łąk malowanych wszystkimi barwami natury. Do kalendarzowego rozpoczęcia wiosny pozostało nam jeszcze tylko trzy dni! W ten sposób nareszcie możemy powiedzieć, że nadchodzący nowy tydzień nauki rozpoczniemy z nową porą roku. Dla tych wszystkich, którzy wyjątkowo nie mogą się doczekać wiosennej aury, przypominamy, że astronomicznie, ta uwielbiana przez wszystkich pora roku, przyjdzie jeszcze wcześniej, bowiem już w niedzielę 20 marca.
Ten wyjątkowy dzień, tym razem zbiegnie się również z Niedzielą Palmową, która w naszej tradycji nieodłącznie kojarzona jest  fantazyjnie zdobionymi palmami. O tym wydarzeniu nie zapomniała klasa 1a, która razem z wychowawczynią, Panią Anną Maślak stanęła na wysokości zadania i przygotowała przepiękne palmy. Rezultaty pracy możecie ocenić sami w galerii, którą dołączamy tutaj.

Foto: Anita Maślak
Tekst: Michał Moskalewicz