3 cze 2016

WYŻEJ, SZYBCIEJ, DALEJ... CZYLI DZIEŃ SPORTU U ZERÓWKOWICZÓW Z JEDYNKI

Po niezapomnianym Dniu Dziecka i dość szybkiej regeneracji sił, już następnego dnia dzieci z klas zerowych wraz z wychowawcami zorganizowały sobie ... Dzień Sportu. Po skonsumowaniu energetycznego śniadania rozpoczęliśmy przygotowania. W każdej grupie wytypowano 10 reprezentantów, przed którymi stanęło nie lada zadanie - wykazać się zwinnością, szybkością, sprytem i dobrym celem. Pani Agata jako prowadząca przywitała kapitanów poszczególnych drużyn. Następnie wyjaśniła system przyznawania punktów i osobiście zaprezentowała poszczególne konkurencje. Każda drużyna walczyła o zwycięstwo a doping kolegów i koleżanek z grup dodawał sił i motywacji. Sala gimnastyczna  na czas rozgrywek zamieniła się w stadion olimpijski. Niejeden dorosły zawodnik mógłby się nauczyć, co to znaczy walka fair play od naszych najmłodszych pociech. Pani Arleta skrupulatnie zapisywała przyznawane punkty, pani Edyta na bieżąco śledziła poczynania zawodników i kontrolowała przestrzegania zasad. Natomiast ja, jako fotoreporter ... pomimo emocji jakie mi towarzyszyły kibicując moim Smerfom ... starałam się uchwycić te sportowe chwile w moim obiektywie i zdać z tego wydarzenia relacje. Po wykonaniu wszystkich zadań i zsumowaniu punktów poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce grupa 0d - 22 pkt
II miejsce grupa 0c -21 pkt
III miejsce grupa 0a - 15 pkt
IV miejsce grupa 0b -  11 pkt
Na zakończenie czekała na nas prawdziwa "feta"  ... słodki poczęstunek w klasach zorganizowany przez naszych niezastąpionych Rodziców,  za który dziękujemy  !!!
To był  dzień pełen wrażeń. Wręczone przez prowadząca panią Agatkę dyplomy pięknie się prezentują wywieszone na tablicach i są dowodem na to, że drzemią w naszych uczniach prawdziwi sportowcy.
Tekst i foto: Barbara Żwirecka - Krok