10 maj 2016

IGOR ŚWIĘS LAUREATEM MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO PANGEA

W ostatnich dniach kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność poinformować Czytelników o sukcesach, jakie odnieśli uczniowie Jedynki w międzyszkolnym konkursie "Zagadki logiczne". Wówczas, jednym z trójki naszych Asów był uczeń klasy Vb, Igor Święs.
Zaledwie cztery dni później, tj. 29 kwietnia, na finale konkursu Pangea w Warszawie, nasz piątoklasista w pięknym stylu udowodnił, że nieprzypadkowo reprezentuje szkołę w różnorakich zmaganiach dla młodych adeptów matematyki.
Po znacznie wcześniejszej niż zwykle pobudce, wyczerpującej podróży do stolicy i zaledwie godzinnej drzemce u życzliwych osób, Igor bez najmniejszych kompleksów stanął do rywalizacji z najlepszymi młodymi matematykami nad Wisłą.
Jeżeli zgodzimy się ze słowami Galileusza, który mawiał, że matematyka jest alfabetem, którym Bóg opisał świat, to śmiało możemy powiedzieć, że Igor konsekwentnie zbliża się do jego poznania.
Dlaczego? Ponieważ tego dnia, spośród 126 finalistów z całej Polski, raptem jedne uczeń - zwycięzca całego konkursu osiągnął lepszy wynik od naszego Asa! Natomiast  w klasyfikacji generalnej Igor wywalczył sobie piąte miejsce i zaszczytny tytuł "Laureata Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea".
Potyczki z "Królową Nauk" spod znaku Pangei organizowane są w całej Europie. Nie mamy jeszcze kompletnych danych, co do liczby uczestników tegorocznej edycji. Wystarczy jednak nadmienić, w minionym roku, tylko w naszym kraju, do konkursu stanęło 100 000 uczniów z ponad 3500 szkół.
Jako że, z roku na rok, to wydarzenie cieszy się rosnącą popularnością, piąte miejsce Igora, to niebywały sukces.
Na zakończenie gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszych naukowych sukcesów.
Oczywiście gratulacje składamy także na ręce rodziców Igora oraz nauczycielce matematyki i wychowawczyni w jednej osobie, Pani Barbarze Obrzut.
Dziękujemy również osobom, które pomogły w zorganizowaniu wyjazdu do Warszawy.

Tekst: Michał Moskalewicz