28 lis 2016

JEDYNKA RATUJE I UCZY RATOWAĆ


Przy Szkolnej 1 dzieje się sporo... Dlatego nasz cykl "Zaginione w akcji" nigdy się nie zestarzeje, nigdy nie odejdzie do lamusa...
Dziś właśnie nadszedł ten dzień, gdy znów uruchamiamy "Zaginione...", a w nich ciekawa relacja Pani Anny Maślak ze tego jak przebiega nasza już wieloletnia współpraca z orkiestrą Jurka Owsiaka... Zapraszamy do lektury i galerii...

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie w szkołach podstawowych.


W  największej na świecie lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wielu miejscach jednocześnie  spotkaliśmy się również  w SP nr 1 w Grybowie  17 X 2016  punktualnie o godzinie 12:00. Przez pół godziny uczniowie z 5a: 

Wojciech Aleksander,

Maciej Bodziony,

Maciej Chronowski,

Mateusz Mikulski,

Jan Obrębski,

Jakub Pękala

wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie i pokazali wszystkim, że potrafią udzielać pierwszej pomocy!  Każdy w z nich wykonał 10 serii  (zdjęcia)

Zajęcia z pierwszej pomocy nie są im obce, ponieważ od pierwszej klasy systematycznie brali udział  w cyklu zajęć „Ratujemy i Uczymy Ratować” realizowanych nauczycieli Annę Maślak i  Michała Moskalewicza oraz panią pielęgniarkę Katarzynę Oracz.

W lekcji resuscytacji wzięli również udział uczniowie z klasy drugiej  pracując pod okiem Grażyny Orlewicz i pani pielęgniarki Katarzyny Oracz.

Tekst i foto: Anna Maślak

ANDRZEJKOWYCH WSPOMNIEŃ CIĄG DALSZY...

Bardziej wnikliwi obserwatorzy zapewne zauważyli, że w naszej relacji z czwartkowej zabawy zabrakło zdjęć z tego, jak balowali uczniowie klas młodszych. Dziś - dzięki czujnemu, reporterskiemu oku Pani Anny Maślak - nadrabiamy te zaległości. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii z tego, co działo się w miniony czwartek w Jedynce w godzinach dopołudniowych.


Foto: Anna Maślak

ŚWIĄTECZNY KONKURS - PRZYPOMNIENIE

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że jeszcze przez tydzień (do następnego poniedziałku włącznie) można zgłaszać prace do konkursu na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na plakatach w szkole oraz w tym poście z 21 listopada. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej świątecznej inicjatywie.