10 lis 2015

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"... bo w pamięci jest siła zaklęta,
więc pamiętaj synu mój...
O kolorach białym i czerwonym,
o symbolach orła i korony...
... więc pamiętaj synu mój"


Pamiętamy.
Pamięta cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w  Grybowie i dlatego dziś, na jeden dzień przed dziewięćdziesiątą siódmą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na deskach Jedynki było to wszystko, o czym w swoim utworze mówi kielecki artysta Funky Polak. Był orzeł. Była korona, a uczniowie wyśpiewywali najważniejsze pieśni patriotyczne opowiadające historię sprzed niemal stu lat.
Historię nie z kolejnych stron szkolnego podręcznika, czy internetowej encyklopedii, lecz naszą historię - naszego narodu, która właśnie dzięki pamięci nadal żyje.
Dziękujemy serdecznie Pani Grażynie Motyce, Małgorzacie Grucy, Beacie Warzyckiej oraz Barbarze Obrzut za przygotowanie dzisiejszych uroczystości.

Foto: Tomasz Mitoraj
Tekst: Michał Moskalewicz


ZŁOTE GODY

Dnia 22 października uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny z okazji Złotego Jubileuszu Par Małżeńskich z terenu Miasta i Gminy Grybów. Obchody odbyły się w lokalnym Centrum Duszpasterskim. Inicjatorami pomysłu byli Burmistrz Miasta Grybów, Pan Paweł Fyda oraz Wójt Gminy Grybów, Pan Piotr Krok.

Tekst: Małgorzata Święs

ZERÓWKA GALOPEM


3.11 we wtorek klasa 0 c i 0 a umówiła się na wspólny spacer w celu obserwacji zmian zachodzących przyrodzie jesienią. Wyruszyliśmy od razu po śniadaniu... pogoda była cudowna. Zerowkowicze dzielnie maszerowali przed siebie i podziwiali otaczający ich świat... niczego się nie spodziewając... bo tuż za rogiem czekała na nich NIESPODZIANKA !!! Pani Martyna - miłośniczka koni, instruktorka i osoba o wielkim sercu... przyjęła cała naszą bandę i zorganizowała nam zajęcia pokazowe z udziałem swoich pupili. Trzeba było widzieć miny dzieci gdy zobaczył zwierzęta. Na początku zapoznaliśmy się z koniami i wysłuchali o nich historii. Następnie konie zostały nakarmione jabłkami i wyczesane przez chętne dzieci. Później nadszedł czas na quiz dotyczący budowy konia oraz sposobu ich życia. Dzieci nie odstępowały zwierząt. Na koniec Pani Martyna wykonała pokaz jazdy konno i odprowadziła nas razem z Iwem do placówki.

Dzieci były zachwycone ...
Z tego miejsca pragnę złożyć w imieniu swoim oraz Pani Edyty podziękowania Pani Martynie za przyjęcie nas i oprowadzenie po stadninie. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj.

DZIĘKUJEMY !!!

Foto i tekst: Barbara Żwirecka - Krok