15 cze 2017

KOPCIUSZEK WSPÓŁCZEŚNIE

W Jedynce gorąco... I to nie tylko za sprawą upalnej pogody. Zbliża się zakończenie roku. Przed nami wszystkimi dosłownie ostatnia prosta; wystawianie ocen, podliczanie średniej, frekwencji i wiele, wiele innych statystyk. Ponadto, jak już informowaliśmy na blogu, nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu "Nowoczesna Szkoła". W całym natłoku obowiązków, przy Szkolnej 1 nikt nie zapomina, że Jedynka to przede wszystkim... dzieci. A nasza młodzież już od dłuższego czasu kojarzona jest bogatym życiem artystycznym na najwyższym poziomie.
W miniony poniedziałek oraz w piątek, na zakończenie poprzedniego tygodnia, uczniowie z koła teatralnego klasy 5c wystawili na deskach Jedynki spektakl zatytułowany "Kopciuszek współcześnie". Przedstawienie reżyserowała Dyrektor Szkoły, Pani Barbara Tarasek.
Ciężka praca uczniów i głównego reżysera zaowocowała w postaci sztuki, w której mieliśmy wszystko. Kopciuszek wzbudzał w nas - jak zwykle w Jego przypadku bywa - nutkę smutku i współczucia. Jednak by ci szczególnie wrażliwi na niedolę Kopciuszka nie popadli w rozpacz, wszystko było osnute sporą dawką humoru i satyry na życie współczesne.
Jednym słowem; interesująca, zaskakująca interpretacja uwielbianego przez wszystkich Kopciuszka.

Na zakończenie dziękujemy serdecznie Dyrektor Szkoły, Pani Barbarze Tarasek, uczniom z koła teatralnego klasy 5c oraz wszystkim zaangażowanym w realizację spektaklu.
Zapraszamy do galerii.