30 lis 2016

WIECZÓR POEZJI W JEDYNCE„Ciesz się każdą chwilą” – taką receptę na szczęście podali nam artyści kolejnego Wieczorku Poezji, który odbył się 28 listopada 2016 roku w grybowskiej Jedynce.

Piękna scenografia przeniosła zaproszonych gości w magiczną krainę Grybowskich Gór, w centrum których znalazł się człowiek – wędrowiec czerpiący radość z obcowania z przyrodą. Poeci - uczniowie ze SP nr 1 w Grybowie, SP w Siołkowej oraz w Krynicy – Zdroju, a także Gimnazjum w Grybowie i w Białej Niżnej poprzez refleksyjne utwory poetyckie i filozoficzne rozważania pokazali, że każdy człowiek ma swoje miejsca wytchnienia, w których odrywa się od codzienności. Trzeba je tylko umieć odnaleźć, dostrzec i wybiec im na spotkanie.

Z kolei najważniejsze przesłanie swoich liryków, poeci - amatorzy wyrazili w sentencji, że są w życiu człowieka takie chwile, których się nie zapomina. Są w życiu człowieka tacy ludzie, których nosi się nieustannie w sercu. Są takie miejsca, które przywołują wzruszające wspomnienia. Możemy je odnaleźć nie tylko wśród uroczych krajobrazów, ale również w naszej, pięknej galerii zdjęć.

Tekst: Maria Koszyk
Foto: Tomasz Mitoraj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj zostaw swój komentarz