3 mar 2016

MŁODZI KREATORZY MODY



Dawno, dawno temu, gdy mury Jedynki miały zaledwie trzynaście lat, a więc w 1979 roku, pewien brytyjski zespół muzyczny –o nazwie Pink Floyd - nieco lepiej znany starszym czytelnikom naszego bloga, napisał piosenkę. Piosenkę o tym, jak nieprzyjazna, wroga i przytłaczająca jest szkoła dla uczniów. Utwór odniósł międzynarodowy sukces i po dziś dzień, stacje radiowe chętnie go przypominają.

Ale dlaczego o tym piszemy? Co Pink Floyd ma wspólnego z naszą grybowską społecznością?

Niewątpliwie hit brytyjskich muzyków rzeczywiście jest ucztą dla ucha, lecz w odniesieniu do naszej szkoły, możemy śmiało powiedzieć, że… całkowicie mija się z prawdą!!!

Każde kolejne wydarzenie, następny konkurs, akademia, czy nawet zwykła lekcja dowodzą tego, że u nas zawsze „coś ” się dzieje. Żaden dzień nie jest taki sam i przynosi nowe atrakcje, wyzwania i wrażenia. Dowodów na to jest sporo, a konkretnie dwadzieścia siedem. Tyle bowiem w obecnym roku szkolnym umieściliśmy postów informujących o tym, co w trawie piszczy przy Szkolnej 1.

Były więc andrzejkowe wróżby, wizyta zerówkowiczów w lokalnej stadninie, lekcje ratownictwa medycznego, mikołajki, zabawy karnawałowe i wiele, wiele innych.

27 lutego pisaliśmy o nieziemskiej lekcji w klasach zerowych, a dzisiaj udostępniamy następną galerię. Sami zobaczcie, jak uczniowie klasy 0c, pod czujnym okiem Pani wychowawczyni Barbary Żwireckiej – Krok rozwijali twórcze myślenie i przelewali jej na papier. Dokładniej mówiąc – przeklejali, bo tak wyglądała ich „zabawa” w kreatorów mody.

Zobaczcie i oceńcie sami, czy zajęcia w Jedynce są nudne.


Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz



27 lut 2016

LEKCJA NIE Z TEJ ZIEMII - CZYLI O KOSMOSIE SŁÓW KILKA...

W miniony wtorek wszystkie grupy klas 0 zebrały się w jednej sali w celu odbycia wyprawy kosmicznej. Dzieci wygodnie usiadły na dywanie ... rolety opadły i nastała kosmiczna ciemność. Na wielkim ekranie pojawiły się  planety Układu Słonecznego. W ten atrakcyjny sposób uczniowie uporządkowali sobie zdobyte wiadomości na temat planet, rakiet, gwiazdozbiorów itd. Po obejrzeniu bajki zatytułowanej "Był sobie kosmos", dzieci pełne nowych inspiracji wykonały prace plastyczne pt. "Mój Ufoludek". To był miły i atrakcyjny dzień. Wszystkie zerówkowe Smerfy stwierdziły, że bawiły  się smerfastycznie!!! ... 

Tutaj znajdziecie kilka zdjęć... 

Tekst i foto: Barbara Żwirecka - Krok

11 lut 2016

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Tegoroczne rekolekcje odbędą się w dniach 24, 25, 26 lutego i poprowadzi je ksiądz Jakub Bieszczad SCJ. Poniżej przedstawiamy dokładny rozkład.

Środa 24 lutego
10.30 Nauka rekolekcyjna dla klas 3 - 6
12.00 Nauka rekolekcyjna dla klas 0 - 2

Czwartek 25 lutego - Dzień Spowiedzi Świętej
10.30 Nauka rekolekcyjna dla klas 3 - 6
12.00 Nauka rekolekcyjna dla klas 0 - 2

Piątek 26 lutego
10.30 Msza święta z kazaniem dla klas 3 - 6 i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji
12.00 Msza święta z kazaniem dla klas 0 - 2 i błogosławieństwem małych dzieci

1 lut 2016

UWAGA! NADPŁYWA ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA!

W pierwszym semestrze Drodzy Czytelnicy, informowaliśmy Was o planowanej drugiej edycji konkursu piosenki angielskiej. Jako że jego termin zbliża się wielkimi krokami, dziś znów przypominamy o tym wydarzeniu. W zakładce "Informacja o konkursach" znajdziecie nowy plakat oraz wszelkie, niezbędne informacje na ten temat. Znajdziecie tam także link do clipu muzycznego z kultowym utworem Czwórki z Liverpoolu.
Jeżeli zaintrygował cię nieco dziwaczny tytuł naszego posta i chcesz wiedzieć, co łódź podwodna może mieć wspólnego z estradowymi występami, to koniecznie oglądnij wspomniane wideo w zakładce Informacja o konkursach.


15 sty 2016

ZABAWA KARNAWAŁOWA W KLASIE 0C

Walczący ze złem Spiderman, budzący strach Lord Vader, a także piraci w towarzystwie Zorro, Batmana i urokliwych księżniczek. Nie... to nie kolejna hollywoodzka superprodukcja skupiająca największe gwiazdy światowego kina. Tym razem, to zabawa karnawałowa w klasie 0c.
W ten właśnie oto sposób, najmłodsi uczniowie Jedynki mogą śmiało powiedzieć, że za sprawą środowej zabawy, ostatni tydzień przed rozpoczęciem ferii był bardzo udany. Na koniec pozostaje nam życzyć aby te szampańskie nastroje pozostały z Wami przez cały okres przerwy zimowej, a nawet i dłużej.
W imieniu wychowawczyni, Pani Barbary składamy gorące podziękowania rodzicom za wielkie zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu  niezapomnianej zabawy dla naszych zerówkowiczów...
Dziękujemy :-)

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

ZAGINIONE W AKCJI, CZ. III - OWSIAKOWE SERDUSZKA

Już dwudziesty czwarty raz mieliśmy okazję słuchać Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchać i oczywiście grać razem z nimi. W tym roku, z ramienia Jedynki w dyrygowanie Serduszkową Orkiestrą włączyły się:  Pani Ewa Mordarska, Pani Anita Maślak oraz Pani Grażyna Orlewicz.
Pani pedagog, do pomocy z Uczniowskim Samorządem zebrała do puszek 187 zł i 42 grosze. Z kolei na grybowskich ulicach, podstawówkę z ulicy Szkolnej reprezentowała Pani Anita, gromadząc ostatecznie w puszcze 3196 zł oraz Pani Grażyna z kwotą ponad tysiąca złotych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w WOŚP, a także, a może przede wszystkim Wam - dobroczyńcom, którzy wspieracie akcje Jurka Owsiaka. Dziękujemy!!!!

Foto: Anita Maślak 
Tekst: Michał Moskalewicz

ZAGINIONE W AKCJI, CZ. II - WIGILIA KAROLINY

Ostatnie dni przed bożonarodzeniową przerwą, to czas gdy atmosfera w Jedynce zawsze jest iście świąteczna. Nawet brak białego puchu za oknami nie jest w stanie tego popsuć. Wszyscy z niecierpliwością, jak co roku oczekują oczekują przedstawienia Jasełek, które zawsze stoją na najwyższym, mistrzowskim poziomie. W tym roku szkolnym, głównym reżyserem była siostra Daniela.
Tegoroczna interpretacja sztuki przedstawiającej narodziny Jezusa zatytułowana była "Wigilia Karoliny". Tak samo jak w poprzednich latach, tak i teraz przedstawienie okazało się urzekające w każdym calu. Był to efekt ciężkiej pracy siostry Danieli oraz wszystkich osób, które siostrze dopomogły.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy siostrze, występującym uczniom oraz wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do tegorocznych Jasełek.

Zapraszamy także na fotorelację z wystawieni Wigilii Karoliny na deskach sceny grybowskiego kina.

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz