8 kwi 2016

ZAPACHNIAŁO, ZAJAŚNIAŁO, WIOSNA ACH TO TY!

Dzisiaj przedstawiamy coś w sam raz na poprawienie nastroju w pochmurny, deszczowy piątek.
W naszej galerii cofniemy się do samego początku tygodnia, kiedy to pogoda za oknem idealnie nadawał się do opisania słowami piosenki Marka Grechuty: 
"Dzisiaj rano, niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni".
Dokładnie w ten sposób przywitał nas poniedziałek. Fakt ten skrupulatnie wykorzystała wychowawczyni klasy 0c, Pani Barbara Żwirecka - Krok. Zaraz po śniadaniu zabrała swoich podopiecznych na poranny spacer. Kolejny raz dzieciaki miały doskonałą okazje połączyć przyjemne z pożytecznym. W promieniach przedpołudniowego słońca, zerówkowicze poszukiwali oznak wiosny oraz utrwalali w praktyce nazewnictwo roślin. Ot tak, lekcja przyrody w plenerze. Były więc kolorowe kwiaty w mijanych, przydomowych ogródkach oraz różnobarwne motyle do spółki z pracowitymi pszczółkami. Słowem: wiosna :-)

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

23 mar 2016

CO SMERFY ZMALOWAŁY...

Pieczenie placków, tarcie chrzanu, barwienie jajek w cebulowych łupinach i strojenie świątecznego koszyczka. To tylko niektóre z zajęć, jakie absorbują naszych rodziców w dniach poprzedzających wielkanocne świętowanie. Wśród natłoku różnorakich obowiązków, tradycji i zwyczajów, są jednak takie, w które chętnie angażują się najmłodsi członkowie naszych rodzin. Dobrze o tym wie wychowawczyni klasy 0c, pani Barbara Żwirecka - Krok, która  w te ostatnie dni przed wiosenną przerwą postanowiła zafundować swoim pociechom nieco frajdy. Uczniowie mieli okazję wykazać się plastycznymi talentami. Przez dwa dni, pod okiem wychowawczyni  i przy dźwiękach prawdziwie wiosennych melodii przygotowywali okazałe, barwne pisanki dla swoich rodziców.
Ogrom włożonej pracy widoczny jest gołym okiem i ucieszył zapewne nie tylko opiekunów naszych pociech. Zadowolona jest także Pani wychowawczyni, która w tym miejscu, za pośrednictwem szkolnego bloga pragnie przekazać wszystkim rodzicom życzenia.

Spokojnych, przepełnionych życzliwością i miłością Świąt Wielkanocnych, dla uczniów klasy 0c oraz ich rodzin, życzy wychowawczyni klasy, Pani Barbara Żwirecka - Krok

Jak zwykle zapraszamy do galerii, gdzie możecie zobaczyć, jak przebiegało przygotowywanie świątecznych pisanek. Tym razem w albumie znajdziesz także krótki film! Zapraszamy...

Bezpośredni link do filmu także tutaj

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

18 mar 2016

OCZAROWANI ZERÓWKOWICZE

Kolejny dzień nauki, następne lekcje, od dzwonka, do dzwonka. Zwykły dzień z życia Jedynki? Nic podobnego! Już nie jeden raz pisaliśmy, o tym, że w naszej szkole każdy dzień przynosi ze sobą coś nowego, ekscytującego, coś co sprawia, że przy Szkolnej 1 chce się być i chce się uczyć.
Czwartkowe przedpołudnie było doskonałym tego przykładem. Wszystko za sprawą magika, który dosłownie i w przenośni oczarował naszą najmłodszą publiczność. Dzieciaki z zapartym tchem obserwowali niezliczone sztuczki i triki w wykonaniu iluzjonisty. Jak przebiegało show, możecie oczywiście zobaczyć w naszej galerii. Zapraszamy :-)

Foto: Barbara Żwirecka - Krok
Tekst: Michał Moskalewicz

PISANKI, KRASZANKI, SKARBY WIELKANOCNE...W KLASIE 1A

Wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy wiosny. Z coraz większą niecierpliwością wyczekujemy prawdziwie ciepłych dni, zieleniących się drzew i łąk malowanych wszystkimi barwami natury. Do kalendarzowego rozpoczęcia wiosny pozostało nam jeszcze tylko trzy dni! W ten sposób nareszcie możemy powiedzieć, że nadchodzący nowy tydzień nauki rozpoczniemy z nową porą roku. Dla tych wszystkich, którzy wyjątkowo nie mogą się doczekać wiosennej aury, przypominamy, że astronomicznie, ta uwielbiana przez wszystkich pora roku, przyjdzie jeszcze wcześniej, bowiem już w niedzielę 20 marca.
Ten wyjątkowy dzień, tym razem zbiegnie się również z Niedzielą Palmową, która w naszej tradycji nieodłącznie kojarzona jest  fantazyjnie zdobionymi palmami. O tym wydarzeniu nie zapomniała klasa 1a, która razem z wychowawczynią, Panią Anną Maślak stanęła na wysokości zadania i przygotowała przepiękne palmy. Rezultaty pracy możecie ocenić sami w galerii, którą dołączamy tutaj.

Foto: Anita Maślak
Tekst: Michał Moskalewicz

16 mar 2016

CZTERECH WSPANIAŁYCH... CZYLI SUKCESÓW CIĄG DALSZY!

Mamy kolejną porcję wyśmienitych wiadomości. Jeszcze pióra nie ostygły po opublikowaniu artykułu o lingwistycznych i historyczno-literackich sukcesach naszych uczniów, a już podajemy Wam, Drodzy Czytelnicy kolejne powody do dumy z poczynań uczniów Jedynki.
W dniu dzisiejszym, w Szkole Podstawowej w niedalekich Stróżach odbyła się szósta edycja interdyscyplinarnego konkursu "Asy z III klasy".
Naszą szkołę, pod pieczą Pani Barbary Kali, reprezentowało czterech uczniów; Wiktoria Koszyk, Agnieszka Filip, Kacper Niepsuj oraz Arkadiusz Cetnarowski.
Naszych Czterech Wspaniałych stanęło w szranki z przedstawicielami wszystkich szkół podstawowych grybowskiej gminy. Tegoroczna rywalizacja była zacięta do ostatniego pytania. Asy z ulicy Szkolnej 1, do samego końca musieli walczyć o prymat zwycięzcy  z kolegami reprezentującymi Szkołę Podstawową w Białej Niżnej. O tym kto stanie na zaszczytnym pierwszym miejscu, zadecydowało ostanie pytanie. W końcowym rozrachunku, nasi przedstawiciele okazali się najlepsi i to Oni zabrali ze sobą zwycięski puchar.
Na zakończenie serdecznie gratulujemy całemu zespołowi wraz z opiekunem a także rodzicom  Asów z III klasy!


Tekst: Michał Moskalewicz

WIELKIE SUKCESY JEDYNKI

Nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy; Gabriela Żur uczennica klasy 6A została laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bydgoszczy odbył się ogólnopolski konkurs "Świętujemy Urodziny Kazimierza Wielkiego". Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Anna Wilczkiewicz 4c III miejsce w kategorii plastycznej konkursu "Karykatura króla Kazimierza Wielkiego"

Anna Podwika 5c II miejsce w kategorii literackiej konkursu "Oda ku czci króla Kazimierza Wielkiego"

Gabriela Główczyk 6c II miejsce w kategorii historycznej konkursu "Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną" - dokonania króla Kazimierza Wielkiego w moim regionie.

Uczniom i nauczycielom przygotowującym do ww konkursów Paniom Ricie Sierbińskiej, Marii Koszyk, Ewie Mordarskiej, Annie Kurdzielewicz oraz Barbarze Żwireckiej - Krok składamy serdeczne gratulacje.


Dyrektor i społeczność szkolna Jedynki.

B. Tarasek

8 mar 2016

OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY


Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grybowie uprzejmie informuje, iż:
w dniach od 14 marca 2016 r. do 31 marca 2016 r., w kancelarii szkoły, w godzinach od 8.00 do 15.00 będzie można składać wnioski o przyjecie do oddziału przedszkolnego.


W dniach od 7 marca 2016 r. do 31 marca 2016 r. w kancelarii szkoły, w godzinach od 8.00 do 15.00 będzie można składać wnioski o przyjecie do klasy pierwszej szkoły podstawowej.